Fixservis logo
0
0 €
Zdieľať

Smartfóny a súkromie: malé tipy, ako sa chrániť

Nie je žiadnym tajomstvom, že smartfóny sú jedným z najväčších narušiteľov súkromia. Dokážu zbierať obrovské množstvá dát o našich aktivitách, ktoré neraz skončia v nesprávnych rukách. A častokrát o tom ani vôbec nevieme. Ako nás vlastne inteligentné telefóny sledujú a v ktorých prípadoch môžu pomôcť inovatívne ochranné sklá PanzerGlass?  

Smartfóny a súkromie: malé tipy, ako sa chrániť

Hneď prvým veľkým rizikom, ktorému je vystavený každý majiteľ smartfónu, sú pochybné aplikácie. Keď si do svojho zariadenia stiahnete appku od neovereného vývojára, nikdy neviete, či v sebe neukrýva nejaké škodlivé kódy. Tie sa po inštalácii vedia dostať ku všetkým citlivým údajom, ktoré máte vo vašom telefóne – či už sú to kontakty, správy, fotografie alebo nejaké cenné súbory. 

Praktický tip – pri inštalácii každej aplikácie si pozorne prezrite, aké povolenia od vás chce. Pokiaľ si inštalujete jednoduchú hru, no tá požaduje prístup ku kamere, kontaktom a mikrofónu, dobre si zvážte, či vám jej stiahnutie naozaj stojí za to. 

Kamera, mikrofón a wi-fi siete 

Významným narušiteľom súkromia môže byť kamera. Pokiaľ ju hackeri prostredníctvom škodlivého kódu ovládnu, dokážu vás cez ňu sledovať 24-hodín denne, 7 dní v týždni. A vy o tom vôbec nemusíte vedieť. To isté platí aj o mikrofóne. 
V dnešnej dobe je trendom, že takmer všetky obchodné centrá či reštaurácie majú vlastnú wi-fi sieť, ku ktorej sa môžete pripojiť. Avšak, má to jeden háčik. Keďže sa pripájate k cudzej sieti, nikdy neviete, čo jej vlastník robí so zozbieraným dátami. Dokáže pomerne jednoducho sledovať vašu aktivitu na internete, čo rozhodne nie je potešujúce. 

Lokalizačné služby 

Každý smartfón je v podstate malým sledovacím zariadením. Pokiaľ sa nejakému hackerovi podarí prostredníctvom aplikácie alebo škodlivého kódu nepozorovane ovládnuť lokalizačné služby vášho zariadenia, dokáže s vysokou presnosťou sledovať každý váš krok. A pokiaľ si myslíte, že vypnutím lokalizačných služieb je po probléme, máme pre vás nemilé správy. Každé zariadenie sa dá sledovať aj prostredníctvom mobilnej siete, či dokonca akcelerometra a barometra. 

Ako pomôžu kvalitné ochranné sklá PanzerGlass? 

Na prvý pohľad to môže vyzerať neuveriteľne, no kvalitné ochranné sklo dokáže významne prispieť k vyššej úrovni súkromia pri používaní smartfónu. Ako je to možné? 

Ochranné sklo s krytom kamery

Jednoduchým riešením, ako zabrániť riziku sledovania cez predný fotoaparát, je prekrytie kamery na mobile. Na to však nemusíte využívať žiadne neestetické lepiace pásky. Stačí si zakúpiť ochranné sklo s krytom kamery PanzerGlass CamSlider. To disponuje malými odsúvateľnými „dvierkami“, ktorými jednoducho zaslepíte prednú kameru. A keď ju budete potrebovať, jedným pohybom prsta ju opäť odkryjete. 

Takéto riešenie nijako nenarúša komfort používania. Plus, niektoré verzie PanzerGlass CamSlider môžu mať tieto odsúvateľné „dvierka“ vyrobené z kryštálu Swarovski. Dokonca tak ešte skrášlia vaše zariadenie. 

Ochranné sklo s filtrom PanzerGlass Privacy 

Súkromie pri používaní smartfónu nemusia narušiť len hackeri, ktorí vás sledujú na diaľku. Predstavte si, že píšete súkromné správy vášmu blízkemu niekde v autobuse alebo v čakárni u lekára. Každý človek, ktorý stojí vo vašej blízkosti, môže kútikom oka sledovať celú komunikáciu. Avšak, aj na tento problém existuje jednoduché moderné riešenie – ochranné sklo s filtrom PanzerGlass Privacy. 

To znemožňuje čítanie dát na displeji z veľkých uhlov. Teda, keď sa na obrazovku svojho smartfónu pozeráte priamo, ako bežný užívateľ, obraz vidíte dokonale, bez akéhokoľvek skreslenia. No človek, ktorý stojí vedľa vás a pozerá sa na ňu zboku, neuvidí kvôli špeciálnemu filtru vôbec nič. Vaše súkromie tak ostane dokonale chránené pred všetkými zvedavcami. 

PanzerGlass aj pre váš smartfón 

Rozmýšľate, aké sklo na iPhone, Samsung, či iný smartfón by ste si mali kúpiť? Pokiaľ vám skutočne záleží na bezpečí a súkromí, PanzerGlass je skvelým riešením. Okrem vysokej úrovne ochrany súkromia potešia vysokokvalitné sklá od tohto dánskeho výrobcu aj mimoriadnou odolnosťou voči rozbitiu. Neskresľujú obraz a zachovávajú 100 % citlivosť displeja. Dostupné sú pre väčšinu najobľúbenejších značiek a modelov smartfónov. Ochranné sklá PanzerGlass si môžete zakúpiť z pohodlia domova prostredníctvom nášho e-shopu. 
 

Zdieľať

Ekológia na prvom mieste

Neustále zlepšujeme našu uhlíkovú stopu, aby sme chránili našu planétu. Prečítajte si viac o tom, ako prispôsobujeme naše procesy, aby sme znížili našu stopu.

Viac informácíí