Veľký prehľad príslušenstva pre Samsung Galaxy S10

Technológie hýbu svetom, preto je prirodzené, že aj ich vývoj ide stále vpred. Nie je tomu inak ani pri Samsungu Galaxy S10e, S10 a S10+. Tento smartfón disponuje technológiami, ktoré napríklad neumožňujú použitie bežného ochranného skla. Preto Vám prinášame tento prehľad, aby ste si vedeli ochrániť Váš nový telefón čo najlepšie a jeho používanie bolo pre Vás čo najjednoduchšie.


Ochranné sklá


Samsung galaxy S10 a S10+ má čítačku odtlačkov prstov zabudovanú do displeja. Táto čítačka funguje na princípe čítania pomocou ultrazvuku. S novou technológiou však prišli aj prvé nedostatky. Pri úplne prvých ochranných sklách sa ukázalo, že táto čítačka cez sklo nefunguje. Niektorí výrobcovia sa dokonca uchýlili k otvoru v skle, aby čítačka fungovala.

PanzerGlass - Tvrdené sklo

Nič však nie je stratené. PanzerGlass prichádza so sklom, ktoré umožní používať čítačku a vzhľadom je na nerozoznanie od bežného skla. PanzerGlass - ochranné tvrdené sklo renomovanej dánskej značky PanzerGlass je ultimátna ochrana displeja. Je vyrobené z temperovaného Japonského skla Asahi tej najvyššej kvality, tvrdosti a priehľadnosti. Na rozdiel od bežných skiel, ktoré sú tvrdené chemicky, sú sklá PanzerGlass tvrdené poctivou temperáciou pri teplote 500 °C po dobu 5 hodín, čo zaručuje výnimočnú tvrdosť, odolnosť a nárazuvzdornosť. Tvrdené sklá PanzerGlass majú špeciálnu oleofóbnu vrstvu, ktorá zabraňuje zanechávaniu nežiaducich odtlačkov prstov, takže vždy zostáva čisté a priehľadné.
 

Dostupné pre S10 a S10+
Cena vo FixSevis.sk: 39,99€

Ochranné puzdrá

Keď už sme ochránili sklo našej S10, nemôžeme zabudnúť jej pokryť aj chrbát. Ochranné kryty môžeme rozdeliť do viacerých skupín. Tenké, bežné, odolné a knižkové. Prinášame Vám teda prehľad tých najlepších.

Tenké(Slim)


Ak chcete chrániť svoj telefón, no nechcete zbytočne hrubé puzdro, ale práve naopak zháňate niečo elegantné a jednoduché, Slim puzdrá sú tu práve pre Vás. 

SBS - Skinny


Ako prvé Vám ukážeme puzdro od SBS. Skinny je puzdro vyrobené z mäkkého, ale odolného silikónu, ktorý dokonale ochráni Vaše zariadenie proti škrabancom a nárazom pri minimalistickom prevedení. Skinny je ultratenké puzdro určené na ochranu Vášho zariadenia bez nárastu hrúbky a váhy. 

Dostupné pre S10e, S10 a S10+
Cena vo FixServis.sk: 12,99€
 

SBS - Polo


Polo puzdro s jednoduchým štýlovým dizajnom od prémiovej značky SBS dostatočne ochráni mobilné zariadenie pred menšími nárazmi a škrabancami. Je vyrobené z flexibilného TPU, ktoré necháva vyniknúť krivky telefónu a vylepšuje ho pestrými farbami. Vďaka kvalitne spracovanému materiálu je veľmi príjemný na dotyk. Toto puzdro sa vyrába v elegantnej čiernej, tmavo modrej, ale aj výraznej červenej.
 

 

Dostupné pre S10e, S10 a S10+

Cena vo FixServis.sk: 19,99€

Bežné puzdrá


Ak Vám až tak veľmi nezáleží na vzhľade, ale na odolnosti puzdra a ochrane, ktorú ponúka, tak potom sú práve pre Vás určené nasledujúce puzdrá.


Spigen - Rugged Armor


Spigen Rugged Armor zaujme hlavne svojím robustným vzhľadom, ktorý dokonale ochráni Váš smartfón. Puzdro je vyrobené z kvalitného TPU, ktoré dodáva puzdru flexibilitu a presne obopína krivky smartfónu. Chráni zadnú časť a boky pred poškodením, znečistením a prachom. Presné výrezy pre všetky pripojenia zaistia jednoduchý prístup k ovládacím prvkom zariadenia. Zvýšené hrany puzdra o 1,3mm zaručia ochranu displeja v prípade položenia zariadenia displejom smerom nadol.

Dostupné pre S10e, S10 a S10+

Cena vo FixServis.sk: 26,90€

Spigen - Puzdro Ultra Hybrid


Puzdro je vyrobené z dvoch odolných materiálov. Z polykarbonátu, ktorý chráni pred vonkajšími vplyvmi, najmä škrabancami a termoplastického polyuretánu, ktorý efektívne tlmí silu pri náraze. Air Cushion Technology® je technológia, ktorá puzdru dodáva vlastnosti vzduchového vankúša, absorbuje silu nárazu a ochráni tak zraniteľné hrany zariadenia. Celá odolnosť je preverená armádnym certifikátom MIL-STD-810. Navyše sú chránené gumeným krytím aj tlačidlá zariadenia. Puzdro je navrhnuté tak, aby nepridávalo na hrúbke a ani na váhe zariadenia. Okraj krytu je mierne vyvýšený(0.8 mm).

Dostupné pre S10e, S10 a S10+

Cena vo FixServis.sk: 28,90€

PanzerGlass - ClearCase


PanzerGlass je svetová jednotka na poli ochranných skiel. A to nielen predných, ale aj zadných. No tieto sklá nechránia smartfón z bokov, a práve preto sa rozhodli na zadné ochranné sklá prirobiť ochranný rám z mäkkého TPU plastu, a tak vznikol CrearCase.

Dostupné pre S10e, S10 a S10+

Cena vo FixServis.sk: 29,95€

Puzdrá so zvýšenou odolnosťou

Ak radi športujete, ste často vonku, chodíte stanovať alebo pracujete v sťažených podmienkach, určite oceníte puzdrá so zvýšenou odolnosťou. Takýchto puzdier nie je veľa, no to ani netreba. V tejto kategórii jednoznačne kraľuje UAG Pathfinder.

UAG Pathfinder

UAG predstavuje vysoko odolné puzdro s originálnym dizajnom, ktorý ochráni Vaše zariadenie pred poškodením pri páde. Puzdro podstúpilo a splnilo vojenské nárazové normy MIL STD 810G 516.6 a aj preto sa radí k najodolnejším ochranným puzdram na trhu. Jeho patentovaná kompozitná konštrukcia sa skladá z vonkajšieho tvrdého plášťa a vnútorného mäkkého plastu. Je navrhnutý tak, aby jeho zosilnené okraje efektívne pohltili silu nárazu pri páde zariadenia na tvrdý povrch. Puzdro mierne vyčnieva po okrajoch, a tak chráni aj zraniteľný displej. Navyše je kompatibilné s bezdrôtovým nabíjaním a neobmedzuje používanie smartfónu pri synchronizácii, nabíjaní či počúvaní hudby.

Cena vo FixServis.sk pre S10: 29,59€
Cena vo FixServis.sk pre S10+: 33,30€

Knižkové puzdrá(book,flip)

Prehľad puzdier uzatvára kategória knižkové puzdro. V tejto kategórii Vám odporúčame puzdro SBS - Book Sense.

SBS - Book Sense

Knižkové puzdro s funkciou stojanu prémiovej značky SBS Mobile je vyrobené z kvalitnej a odolnej eco kože s prepracovaným talianskym dizajnom a textúrou. Puzdro je veľmi tenké a ľahké, takže ochráni zariadenie pri minimálnom náraste rozmerov a hmotnosti. Telefón sa do puzdra ľahko vkladá vďaka vnútornému zadnému krytu, ktorý je vyrobený z mäkkého, ale odolného silikónu. Použitím tohto materiálu je zaručená extra odolnosť voči nárazom a škrabancom. Navyše disponuje priehradkami na vizitky a platobné karty a taktiež okienkom pre bezproblémové používanie fotoaparátu a kamery. BOOK SENSE puzdro má dômyselne spracovanú zadnú stranu, ktorú možno zložiť a použiť ho v okamihu ako praktický stojan. Vďaka tomu môžete na Vašom zariadení pohodlne sledovať videá a filmy, prezerať internet alebo fotografie. Ergonomická konštrukcia puzdra umožňuje ľahký prístup ku všetkým portom a ovládacím prvkom mobilného telefónu. Vnútorná strana puzdra je z jemnej brúsenej eco kože pre maximálnu ochranu displeja pred poškriabaním. Zatvára sa pomocou magnetického uzáveru, ktorý ho jednoducho a spoľahlivo ochráni pred samovoľným otvorením. Puzdro BOOK SENSE od SBS Mobile je určené pre milovníkov elegantného, ale pritom vysoko funkčného dizajnu.

Dostupné pre S10e, S10 a S10+

Cena vo FixServis.sk: 19,99€