Oprava zadného skla iPhone X/XR/XS/XS Max

Minule sme sa venovali výmene zadného skla na iPhone 8/8 Plus. Teraz sa pozrieme na zúbok iPhone-u X/XR/XS/XS Max. Tento postup je veľmi podobný, no má aj svoje špecifiká.

01.jpg

 

iPhone X/XR/XS/XS Max je konštrukčne vymyslený tak, že kryt zadného fotoaparátu a jeho objímka sú zvarené dohromady. iPhone 8 mal dostatočne veľký otvor v stredovom kryte nato, aby ním táto objímka pri výmene skla prešla. No pri iPhone X/XR/XS/XS Max je situácia zložitejšia. Apple tento otvor totiž navrhol menší ako je samotná objímka. Pri prasknutom zadnom skle je oficiálny postup Apple vymeniť celý housing, prípadne swap. Obe možnosti sú veľmi nákladné. Alternatívou bolo dodať zadné sklo bez objímky a objímku dorobiť až po nalepení skla. Ideálnou možnosťou je túto objímku po nalepení skla privariť ku krytu fotoaparátu tak, ako to robí pri výrobe housingu aj Apple. No aj táto možnosť je rovnako veľmi nákladná a na Slovensku sa s ňou stretávame len zriedka. Ďalšou možnosťou je objímku a kryt fotoaparátu po prilepení skla tiež prilepiť lepidlom. Táto možnosť je veľmi lacná, ale dlho nevydrží.

 

DSC_0922.jpg

 

My sme pre Vás navrhli a otestovali ďalšiu možnosť, ktorú Vám priblížime v nasledujúcich riadkoch.

U nás si môžete objednať sklo s už navarenou objímkou. Ak Vás zaujíma postup lepenia tohto skla, čítajte ďalej.

 

Najskôr iPhone úplne rozoberieme, aby v stredovom kryte nezostalo vôbec nič. 

02.jpg

Po odstrojení iPhone-u, teplovzdušnou pištoľou nahrejeme zadný kryt a odstránime sklo.

03.jpg

04.jpg

Pomocou kombinačiek odstránime objímku fotoaparátu.

05.jpg

06.jpg

Otvor v stredovom kryte zväčšíme brúskou.

07.jpg

08.jpg

Aplikujeme lepidlo B7000.

09.jpg

A následne sklo prilepíme.

10.jpg

11.jpg

Tento postup nie je úplne bežný, keďže ide o vážny zásah do telefónu. No my sme postup odskúšali a otestovali na našom iPhone X. Preto vieme nielen to, že tento postup je bezproblémový, ale testovaním sme potvrdili, že tento zásah sa nijako neodzrkadlí na chode telefónu(zhoršením signálu alebo prehrievaním sa). Všetky jeho funkcie sú rovnako funkčné ako predtým. Tento postup je najideálnejšou možnosťou v pomere ceny a funkcie, aký môžete využiť v prípade rozbitia či iného poškodenia Vášho zadného skla na iPhone X/XR/XS/XS Max.

Diely potrebné pri oprave skla na iPhone X

Diely potrebné pri oprave skla na iPhone Xs

Diely potrebné pri oprave skla na iPhone Xs Max

Diely potrebné pri oprave skla na iPhone Xr

Náradie potrebné pri oprave skla